Arabia Saudite censuron këngëtaren Mariah Carey

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:21 27-03-2015 Arabia Saudite censuron këngëtaren Mariah Carey Kopertina e censuruar e albumit te kengetares Mariah Carey

Edhe Arabia Saudite e pëlqen artin, por ato nuk mund të lejojnë që trupi femëror të jetë i ekspozuar në publik.

Kopertina e albumit muzikor të këngëtares Mariah Carey është censuruar pasi ajo shfaqet e veshur me bikini. Policia rajonale saudite ka ndryshuar fotot e këngëtares në kopertinën e albumit të saj duke ia mbuluar trupin plotësisht.

Kjo procedurë e editimit të fotove ka nisur që në vitet 90’ nga policia saudite dhe pjesë e censurës së tyre kanë qenë Katy Perry në vitin 2008, ylli i popit Madonna etj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02849292755127
array(1) { ["section"]=> string(52) "arabia-saudite-censuron-kengetaren-mariah-carey-7112" }