Arben Llalla ka një sugjerim për kryeministrin Rama: S’besoj se e ke patur seriozisht...

Publikuar tek: politike, më 07:49 11-04-2016 Arben Llalla ka një sugjerim për kryeministrin Rama: S’besoj se e ke patur seriozisht...

Historiani Arben Llalla ka një sugjerim për kryeministrin Edi Rama lidhur me një ide të tij të fundit, për të futur në shkollat laike mësimin fetar.

‘’ S’besoj se e ka patur seriozisht...’’, shkruan Llalla.

Ja argumenti i tij pse kjo ide është e destinuar të dështojë:

“Kryeministri Edi Rama deklaroj se do fusi nëpër shkollat shtetërore mësimin fetar, por kjo ide i përket për tu zbatuar shekujve të shkuar. Në veçanti tek shqiptarët teoria e mësimit të fesë nëpër shkollat laike nuk është zbatuar asnjëherë që kur ne kemi themeluar në masë të gjerë shkollat shqipe në fund të shek.XIX dhe fillim shek.XX. Nuk besoj që kryeministri i Shqipërisë e ka patur seriozisht për futjen e mësimit të fesë në shkollat laike, kjo teori si eksperiment dështoj në Maqedoni rreth viteve 2008-2010.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilir Meta: Unë për president? Do dalin qindra emra!
Policia i nxori procesverbalin se ishte me një femër, por lexoni se çfarë thotë vetë deputeti Bedri Hoxha »
Article Logic
Execution time: 0.025306940078735
array(1) { ["section"]=> string(90) "arben-llalla-ka-nje-sugjerim-per-kryeministrin-rama-s-besoj-se-e-ke-patur-seriozisht-37356" }