Arben Ristani: Në politikë jam pak rastësisht

Publikuar tek: politike, më 20:13 25-01-2018 Arben Ristani: Në politikë jam pak rastësisht

I ftuar në emisionin “Kolaudim” deputeti demokrat Arben Ristani ka zbuluar se çfarë e ka shtyrë t’i futet politikës.

Me humor, Ristani tha se është në politikë “pak rastësisht”, por më pas rrëfeu momentin që e politizoi.

Ristani në InTV:

Me thënë të drejtën jam pak rastësisht.

Jo të them të drejtën se unë jam marrë me komisionin e zgjedhjeve dhe pati një rast që palët vajtën shumë ngushtë me vota, bëhej fjalë për 100. Dhe është një shprehje që kur zgjedhjet janë kaq ngushtë, ai është moment i fortë. Ky moment më politizoi dhe u gjenda në atë varkë dhe vazhdova më tutje.

Por edhe kjo ka pjesë të bukura.

Motorrin e kam më shumë për socializim, më pëlqen kur udhëtoj me këto grupet. Ja vjen ngrohet koha dhe do shikoni që ka shumë që udhëtojnë në grupe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Takimi me kryeministrin kroat, Rama diskuton për çështjen e Ballist Morinës
Opozita voton kundër, nuk miratohet lista e kandidatëve për KLP dhe KLGj »
Article Logic
Execution time: 0.0048470497131348
array(1) { ["section"]=> string(51) "arben-ristani-ne-politike-jam-pak-rastesisht-107936" }