Arbër Hajdari, i riu që u ka dhuruar “Fundjava Ndryshe” 550 familjeve. Ja plani i tij

Publikuar tek: aktualitet, më 07:11 24-05-2016 Arbër Hajdari, i riu që u ka dhuruar “Fundjava Ndryshe” 550 familjeve. Ja plani i tij

Arbër Hajdari është drejtori ekzekutiv i nismës “Fundjavë Ndryshe” që sgjithnjë e më shumë po afron njerëz rreth vetes. Po cili është plani i Hajdarit dhe mikut të tij Ilir Hoxholli për këtë nismë?

"Ne po mundohemi të krijojmë “network” (një rrjet) ku njerëzit të ndihmojnë ata që s’kanë mundësi. Suksesi është transparenca dhe aftësia jonë për ta menaxhuar shpejt cdo lloj problemi", rrëfen Arbri.

Deri tani “Fundjava Ndryshe” ka trokitur në dyer e 550 familjeve që jetojnë në varfëri ekstreme.

“Në vetëm 6 muaj kemi patur një vrull njerëzish duke mblehdur ushqime rroba e cdo gjë tjetër për të mbrojtur njerëzit në nevojë”, thotë Arbri për Zërin e Amerikës ndërsa pohon se shqiptarët janë njerëz shumë human dhe këtë po e tregojnë përmes nismës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Rikthimi” i Marjan Rrokut: Aldës i kam rënë nja dy shpulla, por e doja si motër
Policia e Fierit prangos 4 persona për drogë, vjedhje dhe shkelje të rregullave të qarkullimit »
Article Logic
Execution time: 0.039012908935547
array(1) { ["section"]=> string(87) "arber-hajdari-i-riu-qe-u-ka-dhuruar-fundjava-ndryshe-550-familjeve-ja-plani-i-tij-41320" }