Ardit Gjebrea i revoltuar me revistën: Turp! E papranueshme...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:17 17-01-2016 Ardit Gjebrea i revoltuar me revistën: Turp! E papranueshme...

E kemi parë gjithnjë në ekran të përsërisë qindra e mijëra herë “Faleminderit” por këtë herë moderatori i njohur ka shfaqur shpirtin e tij të revoltës i ngacmuar nga revista satirike “Charlie Hebdo” që në numrin e saj të fundit ka publikuar një karikaturë sipas të cilës, kur të rritej, vogëlushi Aylan do të bëhej përdhunues. Për Gjebrean, ashtu sikurse edhe shumë të tjerë, kjo është e turpshme dhe e papranueshme.

“Turp - Charlie Hebdo!

I kujtoni shqiptarët në 1990? I kujtoni anijet që dukeshin male njerëzish lëvizëse?... E kemi kaluar apo jo?!

Edhe Alani i vogël, pjesë e botës tonë ishte.

Ndersa ajo pjesa tjetër kur ironizon, është e papranueshme.

#unenukjamCharlie!”

tu.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22157001495361
array(1) { ["section"]=> string(63) "ardit-gjebrea-i-revoltuar-me-revisten-turp-e-papranueshme-30213" }