'Arena Kombëtare' drejt përfundimit, dalin PAMJET brenda stadiumit

Publikuar tek: sport, më 09:40 16-06-2019 'Arena Kombëtare' drejt përfundimit, dalin PAMJET brenda stadiumit

“Arena Kombëtare” shumë shpejt do të jetë gati. Pritet që ndeshja e parë që do të zhvillohet në stadiumin e ri do të jetë përballë Francës.

Arben Dervishaj, anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FSHF, ka publikuar së fundmi në rrjetin social foto nga punimet e jashtme dhe të brendshme në stadiumin e ri kombëtar.

Sakaq, periudha për përfundimin e të cilit nga drejtuesit e institucionit të futbollit është deklaruar muaji shtator.

Siç shihet nga pamjet fasada e jashtme është drejt përfidimit. Po ashtu në pjesën e brendshme janë duke u instaluar stolat, ku do te ketë 22 000 të tillë. Ndërkohë po bëhen edhe lyerjet në pjesën e dhomave të zhveshjeve dhe tualeteve.

Stolat.jpg

Dhomat.jpg

dfdfd1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070760250091553
array(1) { ["section"]=> string(70) "arena-kombetare-drejt-perfundimit-dalin-pamjet-brenda-stadiumit-168406" }