Arestohet skifteri nga Devolli

Publikuar tek: aktualitet, më 13:28 01-12-2017 Arestohet skifteri nga Devolli

Ditën e sotme policia bën me dije se Olsi Lumi është autori i rreth 5 vjedhjeve nëpër shtëpi.

36-vjecari gjatë tetorit dhe nëntorit ka vjedhur 5 shtëpi, pronarët e të cilave janë emigrantë në Greqi. “Konkretisht banesat në pronësi të shtetasve: F.B., në Bilisht-Devoll; shtetases E.K., në fshatin Vërlen-Devoll, shtetasit Th.K., në fshatin Miras-Devoll; shtetases V.K., në Miras; shtetasit P.S., në Baban-Devoll, ku ky shtetas ka vjedhur orendi e sende të ndryshme”, njofton policia.

I arestuari pritet të dalë para gjykatës.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Luli fle, lumi s’fle...” Shikoni ç’po bën kreu i opozitës ndërsa Shqipëria gjendet nën ujë
Dalja e Vjosës nga shtrati, Gjiknuri në Vlorë thirrje banorëve: Jeta juaj është në rrezik, bashkëpunoni për evakuim »
Article Logic
Execution time: 0.014384031295776
array(1) { ["section"]=> string(37) "arestohet-skifteri-nga-devolli-101515" }