Arkeologu hedh dritë mbi eshtrat e gjetura në Tepelenë: Janë të parashutistit italian (ARGUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:23 23-01-2018 Arkeologu hedh dritë mbi eshtrat e gjetura në Tepelenë: Janë të parashutistit italian (ARGUMENTI)

Ministria e Jashtme greke ka deklaruar se menjëherë pas nisjes së gërmimeve në fshatin Dragot të Tepelenës janë zbuluar edhe eshtrat e para të një ushtari grek.

Por ndërsa pritet verifikimi ekspertëve, ka nisur debati lidhur me gërmat latine “greco” që dyshohet të jetë një mbiemër i përhapur italian.

Sakaq, arkeologu Etnor Canaj hedh dritë mbi përkatësinë e eshtrave duke pohuar se në të vërtetë ato i përkasin një parashutisti italian, e saktësisht parashutistit të një Reparti Special të Batalionit në San Marco.

I PLOTË ARGUMENTI I ARKEOLOGUT ETNOR CANAJ:

Nderkohe ne Dragot te Tepelenes gjeten "Greco-n" e pare (?)
Por:
Medalioni qe shoqeronte ushtarin, fatkeqesisht per ata qe duan eshtra grekosh, i perket ne te vertet nje parashutisti italian dhe me sakt nje parashutisti te nje Reparti Special i Batalionit San Marco.
Ka ekzistuar nje repart special i njohur me siglen "P"
"CAP.LE" eshte shkurtimi i titullit ushtarak "Caporale". 
- Reparti Speciali del San Marco. Battaglione “P” -(P=PARASHUTIST). Numri eshte numri i ushtarit dhe shkronja "P" eshte per Parashutist, nje repart special italian i parashutisteve te Batalionit San Marco. 
Mbiemri "Greco" eshte i perhapur ne Itali dhe jo ne Elladhi ;)

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis vettingu për 3 prokurorët e Arta Markut, shorti përzgjedh 15 dosje për verifikim (EMRAT)
Kauza e “Vjosës pa diga” krijon një aleancë të fortë »
Article Logic
Execution time: 0.0049588680267334
array(1) { ["section"]=> string(101) "arkeologu-hedh-drite-mbi-eshtrat-e-gjetura-ne-tepelene-jane-te-parashutistit-italian-argumenti-107626" }