Armand Duka: T’i hapet drita jeshile Kosovës për në UEFA

Publikuar tek: sport, më 11:45 03-05-2016 Armand Duka: T’i hapet drita jeshile Kosovës për në UEFA

Presidrnti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, gjatë fjalës së tij në Kongresin e 40-të të UEFA-s është shprehur se Kosovës duhet ti jepet drita jeshile pa asnjë argument.

“Të gjitha federatat në Kosovë janë pranuar duke përjashtuar futbollin...

Ata e duan futbollin ndoshta më shumë se çdo vend në Europë. Të shikojmë pa argument është ti japim dritën jeshile Kosovës”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryetari i Shoqatës së futbollit Serb, Tomisalv Karagjiq: Futbolli dhe politika të mos përzihen
Historike, Kosova anëtarësohet në UEFA »
Article Logic
Execution time: 0.0043389797210693
array(1) { ["section"]=> string(61) "armand-duka-t-i-hapet-drita-jeshile-kosoves-per-ne-uefa-39349" }