Armando Babani i jep mesazhin e fortë vajzës infermiere që refuzoi 1 mijë euro rrogë e ushqim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:18 12-01-2018 Armando Babani i jep mesazhin e fortë vajzës infermiere që refuzoi 1 mijë euro rrogë e ushqim

Sarkastik në këtë mesazh të tijin fotografi i njohur Amrando Babani.

Referuar shumë të rejave që dëshirojnë të ikin në Gjermani por nga ana tjetër lakmojnë postet drejtuese në vendin e huaj, fotografi tregon historinë e “njërës nga ato”, sigurisht me nota të theksuara ironie.

“Shqiptare 28 vjeçe.....Refugjate në Gjermani....pasi e marin vesh autoritetet që në vendin e saj ishte infermiere i ofrojnë punë në një familje të kujdeset për një të moshuar....Roga 1000 euro dhe ushqim e jetesë në atë familje...! PËRGJIGJA.....! Pse kam ardh un ktu, për me la bythën e pleqve e....? Nqs ndonje nga ju di ndonjë vend punë për Minister në Gjermani t’i shkruajë vajzës në email-n e saj [email protected]”, shkruan fotografi.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha me Kryemadhin kafe para protestës, ja kush janë tre ish-ministrat që i shoqërojnë
Kalimi në Top Channel? Sonila Meço reagon për herë të parë: Rikthimi im do të jetë në një media të lirë... »
Article Logic
Execution time: 0.016265153884888
array(1) { ["section"]=> string(100) "armando-babani-i-jep-mesazhin-e-forte-vajzes-infermiere-qe-refuzoi-1-mije-euro-rroge-e-ushqim-106348" }