Armeni-Danimarkë, mbyllet pa gola pjesa e parë

Publikuar tek: sport, më 18:09 07-09-2015 Armeni-Danimarkë, mbyllet pa gola pjesa e parë

Pjesa e parë e ndeshjes së “Grupit G” Armeni- Danimarkë është mbyllur me barazim.

Një rezultat që deri tani favorizon kombëtaren shqiptare të futbollit e cila ndodhet në vendin e tretë me pikë të barabarta me Danimarkën. Pjesa e parë e Armeni-Danimarkë është mbyllur pa gola.

Me këtë rezultat, Shqipëria është një hap më pranë kualifikimit në Kampionatin Europian. Në rast fitoreje kundër Portugalisë, kuqezinjtë do të shkruante historinë në Euro 2016.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja se çfarë bën një tifozë i Realit vetëm për të takuar Ronaldon (Foto)
Ronaldo mbërrin në stadium, ja formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Portugalisë »
Article Logic
Execution time: 0.025832176208496
array(1) { ["section"]=> string(51) "armeni-danimarke-mbyllet-pa-gola-pjesa-e-pare-20203" }