Armina Mevlani: Ja përse zgjodha të jem si Marilyn Monroe

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:43 29-06-2016 Armina Mevlani: Ja përse zgjodha të jem si Marilyn Monroe

Modelja Armina Mevlani vazhdimisht ka treguar admirim për femrat e viteve ’50-60 dhe për stilin e tyre. Nëpërmjet një seti fotografik ajo ka sjell në kujtesë yllin Marilyn Monroe.

 “Ndoshta ju mund të pyesni përse unë zgjodha të ribëj fotot e Marilyn-it.

Përgjigjja është shumë e thjeshtë për mua: E zgjodha Marilyn-in jo sepse mendoj se ngjaj me të, por sepse librat që kam lexuar nga Marilyn, më kanë lënë mbresa në një formë të çuditshme, të papërjetuar më parë.

Marilyn nuk ka qenë femra më e bukur dhe as më e zgjuara, por ajo ka mishëruar kuptimin e fjalës koketë apo lozonjare, tamam si një fëmijë, dhe unë këtu e gjej mjaft veten time, ndoshta edhe për faktin se ajo ishte shenja ime, Binjakët”, shkruan Armina Mevlani në blogun e saj.

armina_mevlani5.jpg

armina_mevlani4.jpg

armina_mevlani2.jpgarmina_mevlani1.jpg

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023711204528809
array(1) { ["section"]=> string(62) "armina-mevlani-ja-perse-zgjodha-te-jem-si-marilyn-monroe-44942" }