Arratisen 174 të burgosur, vrasin rojen dhe i’a mbathin

Publikuar tek: bota, më 12:48 23-10-2016 Arratisen 174 të burgosur, vrasin rojen dhe i’a mbathin

Të paktën 174 të burgosur janë arratisur pasi kanë vrarë rojen e burgut gjatë një proteste.

‘CNN’ shkruan se ngjarja ndodhi në një burg në Arcahaie, raporton zëdhënësi i policisë në Haiti, Garry Derosiers.

Mësohet se në protestën e organizuar nga të burgosurit kishte persona të armatosur rëndë gjë që ka vështurësuar aksionin e policisë për të mos I lejuar të largohen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03584098815918
array(1) { ["section"]=> string(60) "arratisen-174-te-burgosur-vrasin-rojen-dhe-i-a-mbathin-57136" }