Arrestimet për tatimet - Ja lista me 100 bizneset “VIP” të zhytura në borxhe

Publikuar tek: ekonomi, më 15:00 23-10-2015 Arrestimet për tatimet - Ja lista me 100 bizneset “VIP” të zhytura në borxhe

Biznesmenë “VIP” me aktivitete në sektorë të ndryshëm priten të arrestohen në fund të muajit për shkak të evazionit me shuma të mëdha parash.

Një gjë e tillë u mësua nga burime pranë Tatimeve që thanë se janë identifikuar shkelje të ndryshme fiskale, dhe se biznesmenë të mëdhenj do arrestohen .

Po kush janë biznesmenët që pritet të arrestohen. Më poshtë do të njiheni me një listë nga Tatimet të bizneseve të mëdha “VIP” që janë zhytur në borxhe.

Lexo edhe: Tatimet - Priten arrestime të biznesmenëve "VIP" në fund të muajit

Untitled.jpg

l2.jpg

L3.jpg

l4.jpg

Për të parë listën e plotë KLIKONI KETU!

Rritja fiktive e detyrimeve, informaliteti dhe amnistia

Në përpjekje për të paguar më pak taksa, ka biznese që kanë rritur fiktivisht detyrimet, si përmes fryrjes së faturave, ashtu dhe huave fiktive nga ortakët apo të tretë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020880937576294
array(1) { ["section"]=> string(78) "arrestimet-per-tatimet-ja-lista-me-100-bizneset-vip-te-zhytura-ne-borxhe-23816" }