Arrestohen 3 shpërndarësit e drogës, ja ku i prisnin klientët

Publikuar tek: aktualitet, më 08:33 14-06-2018 Arrestohen 3 shpërndarësit e drogës, ja ku i prisnin klientët Foto ilustruese

Policia e Beratit ka arrestuar tre shpërndarës heroine në pikën e tyrë të pritjes së klientëve pranë Poliklinikës.

Në momentin e arresimit ata nuk dispononin me vete sasi të madhe droge.

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: A. H, 25 vjeç, banues në lagjen “28 Nentori”, Berat, J. Z, 23 vjeç, banues në lagjen “28 Nentori”, Berat, G. D, 43 vjeç, banues në lagjen “Çlirim”, Berat.

Sipas policisë arrestimi i tyre u bë pasi pranë Poliklinikës në lagjen ”28 Nëntori”, gjet dhe sekuestrua një sasi e vogël heroinë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E përplas rëndë makina, vdes në spital 55-vjeçari (EMRI)
Ilaçe KONTRABANDË, arrestohet ADMINISTRATORI dhe punonjësja e farmacisë në TIRANË, në kërkim drejtuesja teknike »
Article Logic
Execution time: 0.016429901123047
array(1) { ["section"]=> string(67) "arrestohen-3-shperndaresit-e-droges-ja-ku-i-prisnin-klientet-124322" }