Arrestohen 3 shqiptarë në Igumenicë, kapen me 128 kg DROGË dhe mijëra EURO

Publikuar tek: aktualitet, më 12:21 14-09-2018 Arrestohen 3 shqiptarë në Igumenicë, kapen me 128 kg DROGË dhe mijëra EURO Foto ilustruese

Arrestohen 3 shtetas shqiptarë në kufirin greko-shqiptar pranë Igumenicës.

Arrestimi erdhi pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti, ku u gjetën dhe sekuestruan 41 pako me 77 kg 270 gram marijuanë.

Shoferi i automjetit u arrestua menjëherë.

Më pas, në mesnatë u kapën dhe dy shtetas shqiptarë 24 dhe 29-vjeç, të cilët kishin me vete 48 pako me 51 kg 10 gram marijuanë. 

Në total janë sekuestruar 128 kg marijuanë, 1370 euro, 3 celularë, 1 automjet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosja në Divjakë, deputeti demokrat akuza policisë: Këta të vrasin dhe në gjumë
‘PD krenare për miqësinë me SHBA’, Basha takim lamtumire me Donald Lu »
Article Logic
Execution time: 0.022796869277954
array(1) { ["section"]=> string(80) "arrestohen-3-shqiptare-ne-igumenice-kapen-me-128-kg-droge-dhe-mijera-euro-134299" }