Arrestohen 7 SHQIPTARËT shpërndarës kokaine në Milano, bënin kërdinë edhe me vjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 11:51 14-03-2018 Arrestohen 7 SHQIPTARËT shpërndarës kokaine në Milano, bënin kërdinë edhe me vjedhje Foto ilustruese

Shtatë shqiptarë të akuzuar për vjedhje me dhunë dhe shpërndarje kokaine janë arrestuar në Milano pas urdhërarresteve për ta.

Të arrestuarit, nga mosha 20 deri 26 vjec, akuzohen për bashkëpunim për vjedhje me dhunë dhe shpërndarje droge. Hetimet për grupin e shqiptarëve kanë nisur që në janarin e vitit të kaluar, raportojnë mediat italiane, dhe dokumentuan se grupi, me bazë në komunën e Milanos dhe aktivitet në provincën e Monzës dhe Brianza, kishin hapur aktivitetin edhe në Bergamo, Breshia, Lodi e Vareze.

Brenda një muaji sipas hetimeve, kanë kryer të paktën 15 vjedhje në dyqane, 14 vjedhje në stacione shërbimesh dhe dy vjedhje nëpër shtëpi.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ironia e fortë e shkrimtares: Thanë se mund të jepet me konçension... Ta ruajmë!
Lajm i madh: PATENTAT shqiptare, së shpejti njihen në... »
Article Logic
Execution time: 0.021819829940796
array(1) { ["section"]=> string(90) "arrestohen-7-shqiptaret-shperndares-kokaine-ne-milano-benin-kerdine-edhe-me-vjedhje-113218" }