Arrestohen milionerët e papunë, shkatërrohet banda e grabitësve, mes tyre edhe shqiptarë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:37 17-05-2018 Arrestohen milionerët e papunë, shkatërrohet banda e grabitësve, mes tyre edhe shqiptarë (VIDEO) Momente nga grabitjet

Policia italiane ka vënë në pranga një bandë grabitësisht, e cila përbëhej nga shqiptarë, italianë dhe marokenë.

Mësohet se banda kishte bërë 140 grabitje nga më të ndryshmet në një zzonë të madhe në Itali.

Ata vepronin në shumë qytete të ndryshme në Itali, dhe vidhin nga makinat deri tek banesat.

Nga e gjitha banda 5 persona janë arrestuar ndërsa të tjerët janë në kërkim. Banda akuzohet për vjedhjen e shtatë makinave, dhjetëra biçikletave, bizneseve dhe pajisjeve për kopshtarinë, por edhe ushqime. Sendet e vjedhura kishin një vlerë totale prej rreth 100 mijë euro, të cilat u sekuestruan të gjitha nga policia. Të gjithë autorët ishin të gjithë të papunë, konsumonin kokainë dhe hashash para se të hynin në veprim.

 

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E BUJSHME/ Arrestohet BASHKËPUNËTORI X
Mashtroi drejtorin e Postës në Durrës dhe i mori 60 milion lekë, ja dënimi që kërkon Prokuroria »
Article Logic
Execution time: 0.030158996582031
array(1) { ["section"]=> string(99) "arrestohen-milioneret-e-papune-shkaterrohet-banda-e-grabitesve-mes-tyre-edhe-shqiptare-video-121109" }