Arrestohen në flagrancë dy shqiptarët me një sasi të madhe hashashi në Janinë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:06 27-09-2017 Arrestohen në flagrancë dy shqiptarët me një sasi të madhe hashashi në Janinë

Falë një operacioni të planifikuar deri në detaje, Policia e Janinës ka bërë të mundur neutralizimin e dy shtetasve shqiptarë me një sasi prej 190 kg hashash.

Mediat greke bëjnë me dije se dy shqiptarët janë ndaluar nga agjentët e anti-drogës me sasinë e drogës e cila ishte e ndarë në 67 qese.

Dy shqiptarët e ndaluar janë të moshës 34 dhe 33 vjeç.

Bëhet me dije se dy shqiptarët ishin pjesë e një grupi më të gjerë criminal që veprontë në të gjithë rajonin e Janinës dhe në përbërje të tij kishte edhe disa shtetas grek, të cilat janë shpallur në kërkim nga Gjykata greke. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtoresha e VOA: Gjatë diktaturës trasmetonim pa e ditur se na dëgjonit
Përplasja në Elbasan, biznesmeni Çela padit 6 efektivët e policisë »
Article Logic
Execution time: 0.023355007171631
array(1) { ["section"]=> string(83) "arrestohen-ne-flagrance-dy-shqiptaret-me-nje-sasi-te-madhe-hashashi-ne-janine-93883" }