Arrestohet 24 vjeçari në Dibër, 2 vjet burg për kalim të paligjshëm të kufirit (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:59 13-06-2018 Arrestohet 24 vjeçari në Dibër, 2 vjet burg për kalim të paligjshëm të kufirit (EMRI) Foto ilustruese

 

Kapet dhe ndalohet një 24 vjeçar i dënuar me 2 muaj burgim.

Nga shërbimet Policore të Seksionit Operacional pranë D.V.P Dibër, bëhet me dije se u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim : 

Blerim Rusi, 24  vjeç, banues në Dibër.

Këtë shtetas Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë e ka dënuar me 2 muaj burg për kundravajtjen penale "Kalim i paligjshëm i kufirit shtetëror", parashikuar nga neni 297 i Kodit Penal.

Materialet do ti referohen Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « NGJARJE TRAGJIKE/ Mbytet 20 vjeçari në Durrës (DETAJE)
Kampet e refugjatëve në Shqipëri, flet kryeministri austriak: Do të shohim »
Article Logic
Execution time: 0.0041849613189697
array(1) { ["section"]=> string(89) "arrestohet-24-vjecari-ne-diber-2-vjet-burg-per-kalim-te-paligjshem-te-kufirit-emri-124241" }