Arrestohet Albin Kurti

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:58 29-11-2015 Arrestohet Albin Kurti

Albin Kurti u arrestua dje pas një mësymje nga ana e forcave policore në selinë e Vetëvendosjes. Bashkë me deputetin u arrestuan edhe rreth 97 aktivistë të VV-së, të cilët u shoqëruan nën masa të rrepta sigurie, 33 prej tyre u liruan më pas. Gjykata në Kosovë vendosi 30 ditë burg për Kurtin. Momenti i arrestimit të ish-kryetarit të VV-së ka bërë xhiron e mediave dhe rrjeteve sociale. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Google na uron i pari, motori më i madh i kërkimit në internet sot mban Flamurin Shqiptar (FOTO)
Berisha me “Photoshop” pranë Ismail Qemalit, nga fotografia zhduken Basha e Topalli »
Article Logic
Execution time: 0.097929000854492
array(1) { ["section"]=> string(28) "arrestohet-albin-kurti-26508" }