Arrestohet sarandioti i shumëkërkuar në Greqi (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 25-10-2018 Arrestohet sarandioti i shumëkërkuar në Greqi (FOTO)

Policia greke ka arrestuar një 44-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për  një vrasje të ndodhur në vitin 1990.

Bëhet fjalë për një 44-vjeçar nga Saranda, i cili njihej me pseudonimin "Mërkuri".

44-vjeçari u arrestua në Kalithea të Athinës, ndërsa mësohet se ishte vënë në pranga në vitin 2008 për grabitje.

Shqiptari përdorte 7 emra, 6 atësi dhe 10 mbiemra, ndërkohë që në momentin e arrestimit është kapur me armë me vete.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025532960891724
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrestohet-sarandioti-i-shumekerkuar-ne-greqi-foto-139080" }