Arrestohet tutori shqiptar në Itali, pjesë e bandës së madhe të prostitucionit dhe trafikant droge

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:30 04-06-2017 Arrestohet tutori shqiptar në Itali, pjesë e bandës së madhe të prostitucionit dhe trafikant droge

Arrestohet shqiptari Eduart Abdushi në Itali, i cili akuzohet se është pjesë e një bande prostitucioni.

Gjatë operacionit të quajtur “Pinoku” në prangat e policisë italiane kanë rënë 6 persona mes tyre edhe shqiptari.

Abdushi mësohet se jeton në Bagnola dhe mbi të rëndojnë akuzat shpërndarës droge dhe shfrytëzim prostitucioni. Së bashku me një shtetas italian ato kanë trafikuar vajza të reja nga Evropa Lindore dhe Moldavia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019834041595459
array(1) { ["section"]=> string(103) "arrestohet-tutori-shqiptar-ne-itali-pjese-e-bandes-se-madhe-te-prostitucionit-dhe-trafikant-droge-81185" }