Arrihet dakortësia mes PS dhe PD për dekriminalizimin, aktet nënligjore do votohen në Kuvend

Publikuar tek: politike, më 15:58 03-03-2016 Arrihet dakortësia mes PS dhe PD për dekriminalizimin, aktet nënligjore do votohen në Kuvend

Kanë përfunduar negociatat mes përfaqësuesve të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, Taulant Balla dhe Oerd Bylykbashi për aktet nënligjore që do të votohen në seancën plenare për dekriminalizimin.

Balla dhe Bylykbashi kanë rënë dakord për të gjitha çështjet, përfshirë formularin e vetëdeklarimit, ku është përfshirë edhe kryeministri, por jo ministrat.

Tashmë pritet rinisja e seancës plenare në Kuvend për të votuar aktet nënligjore. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon me dy fjali Edi Rama për raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit
Kushtetuesja rrëzon disa nene të ligjit për procedurat tatimore »
Article Logic
Execution time: 0.021667003631592
array(1) { ["section"]=> string(97) "arrihet-dakortesia-mes-ps-dhe-pd-per-dekriminalizimin-aktet-nenligjore-do-votohen-ne-kuvend-34126" }