Arrrestohet grupi i shpërndarësve të DROGËS në Tiranë, si u kapën në afërsi të shkollës (EMRAT- VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:45 13-03-2018 Arrrestohet grupi i shpërndarësve të DROGËS në Tiranë, si u kapën në afërsi të shkollës (EMRAT- VIDEO)

Goditet një grup që shpërndante lëndë narkotike në Tiranë.

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas të cilët shpërndanin drogën në shkollat e kryeqytetit. Sakaq, sekuestrohen doza më lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.1, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

• Kristian Karaxhuku 21 vjeç, banues në Tiranë, si dhe i shpallur në kërkim për veprën ''Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik''.

• Sulltan Rrapi 20 vjeç, banues në Tiranë.

• Ervis Shehu, 19 vjeç, banues në Tiranë , i dënuar më parë për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” , si dhe i shpallur në kërkim për veprën ''Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik''. 

• Petrit Ndoci 44 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprat penale “Vjedhja me dhunë” dhe ‘’Heqja e paligjshme e lirisë”

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative nga shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.1 në drejtim të goditjes së veprimtarisë së kundërligjshme në fushën e narkotikëve, ka rezultuar se shtetasit e mësipërm në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kryenin aktivitetin e kundërligjshëm të shitjes së lëndëve narkotike të dyshuar të llojit “Cannabis Sativa” pranë shkollave të mesme në qytetin e Tiranës. 

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar shtetasve të mësipërm ju janë gjetur dhe sekuestruar 20 doza të dyshuara me lëndë narkotike të llojit “ Cannabis Sativa” e ndarë në porcione gati për t'u shitur.

Gjithashtu gjatë kontrollit në banesën e shtetasit P. N., u gjetën e bllokuan 3 doza të dyshuara me lëndë narkotike të llojit “Cannabis Sativa”, 1 patentë italiane e falsifikuar, 1 dokument (tesera sanitaria) dhe 1 kartë identiteti.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale të ‘’Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve e kryer në bashkëpunim” dhe “ Falsifikim dokumentash”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DEL RAPORTI/ Tre familje të mëdha në pronësi PESË licensa! Ja MANJATËT që kanë ‘kapur’ tregun (DOKUMENTET)
TIRANË/ “Njeriu BOMBË” të cilit i shpërtheu dje bomba në duar »
Article Logic
Execution time: 0.020743131637573
array(1) { ["section"]=> string(105) "arrrestohet-grupi-i-shperndaresve-te-droges-ne-tirane-si-u-kapen-ne-afersi-te-shkolles-emrat-video-113121" }