ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Ja kur hapet rruga Tiranë- Durrës! Përfundojnë punimet në Vorë- Maminas

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 14-06-2018 ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm: Ja kur hapet rruga Tiranë- Durrës! Përfundojnë punimet në Vorë- Maminas Foto nga trafiku Tirane-Durres

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore bëjnë me dije se deri ditën e premte dt. 15 Qershor, ora 12:00, përfundon ndërhyrja në segmentin Vorë-Maminas.

Sakaq, sipas ARRSH, me synim lehtësimin e lëvizjes së pushuesve që frekuentojnë plazhet gjatë fundjavës, nga dita e Premte ora 12:00 deri mengjesin e të Hënës ora 06:00 aksi rrugor Tiranë-Durrës do të jetë i hapur për kalimin e mjeteve në të dyja drejtimet.

Ditën e Hënë ora 06:00 do të mbyllet segmenti Maminas-Sukth ku do vazhdojë ndërhyrja. ARRSH dhe Policia Rrugore bëjnë me dije se do informojnë gjatë ditës së  Dielë për orientimin e trafikut gjatë kësaj ndërhyrjeje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ilaçe KONTRABANDË, arrestohet ADMINISTRATORI dhe punonjësja e farmacisë në TIRANË, në kërkim drejtuesja teknike
Rreh gruan, arrestohet 41 vjeçari në Lushnje (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.029561042785645
array(1) { ["section"]=> string(109) "arrsh-jep-njoftimin-e-rendesishem-ja-kur-hapet-rruga-tirane-durres-perfundojne-punimet-ne-vore-maminas-124325" }