Arta Dade "flirt politik" me Ilir Metën pas "divorcit" me Edi Ramën

Publikuar tek: politike, më 08:39 27-04-2016 Arta Dade Ilir Meta, Arta Dade dhe Edi Rama

Arta Dade "flirt politik" me Ilir Metën pas "divorcit" me Edi Ramën. Një nga figurat më të njohura në PS, Dade shfaqi sot hapur vlerësimin e saj për kreun e LSI-së Ilir Meta, njëkohësisht kryetar i Kuvendit.

Dade u tërhoq me dëshirën e saj nga kandidimi për në Kryesinë e Partisë Socialiste, por sot ka vlerësuar mençurinë dhe vullnetin e Ilir Metës.

“ Jo vetëm për iniciativat parlamentare por edhe për mençurinë dhe vullnetin që ju drejtoni parlamentin aktual’’, i tha Dade-Metës.

Sot në Kuvend po mbahet  “Konferenca Vjetore Rajonale e Grave Parlamentare”, drejtuar nga Arta Dade dhe ku prezentë ishin Meta, ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, z. Florian Raunig, ambasadorja e Hollandës, znj. Deëi van de Ëeerd etj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arben Ahmetaj me kredi 100 mijë euro, ja pasuria e bashkëshortes dhe fëmijëve
Kreu demokrat i Vlorës ndërmerr nismën rebele, por në fund i këput një shprehje që stonon keq... »
Article Logic
Execution time: 0.016172885894775
array(1) { ["section"]=> string(69) "arta-dade-flirt-politik-me-ilir-meten-pas-divorcit-me-edi-ramen-38807" }