Arta Dade tërhiqet nga Kryesia e Partisë Socialiste: ''Parimet e mia bien ndesh me drejtimin e PS-së''. Pas saj dhe Namik Dokle

Publikuar tek: politike, më 09:47 23-04-2016 Arta Dade tërhiqet nga Kryesia e Partisë Socialiste: ''Parimet e mia bien ndesh me drejtimin e PS-së''. Pas saj dhe Namik Dokle

E ka prezantuar të parën në radhën e anëtarëve të Kryesisë së Partisë Socialiste, por Arta Dade dorëhiqet nga ky post.

‘’Parimet e mia bien ndesh me drejtimin e PS-së’’, ka thënë Dade. Pas saj është tërhequr edhe Namik Dokle.

E njohur për kundërshtimin e saj për mënyrën se si po drejtohet Partia Socialiste, duket se Dade ka pritur momentin pasi Rama e ka prezantuar si anëtarë për një nga postet më të larta të partisë. Ndërkohë që Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi nuk janë propozuar nga Rama në këto poste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: ‘’Referendumi ishte një ushtrim i shkëlqyer demokratik’’
Përfundon numërimi, emrat e anëtarëve të Kryesisë së PS, mungojnë Blushi, Dade, Hafizi dhe Dokle »
Article Logic
Execution time: 0.1252121925354
array(1) { ["section"]=> string(127) "arta-dade-terhiqet-nga-kryesia-e-partise-socialiste-parimet-e-mia-bien-ndesh-me-drejtimin-e-ps-se-pas-saj-dhe-namik-dokle-38453" }