Arta Marku bën bilancin e 2017-ës: Në hetim disa grupe kriminale, 6 procedime për gjyqtarët, 12 për funksionarët

Publikuar tek: aktualitet, më 13:19 11-07-2018 Arta Marku bën bilancin e 2017-ës: Në hetim disa grupe kriminale, 6 procedime për gjyqtarët, 12 për funksionarët Arta Marku kryeprokurore

Deputetët e opozitës kanë braktisur sallën ndërsa Kryeprokurorja Arta Marku po raporton te Komisioni Parlamentar i Ligjeve për analizën vjetore të institucionit të ajo drejton. 

Sa i takon luftës kundër krimit, Marku tha se janë nën hetim disa grupe kriminale dhe bëri edhe një bilanc sa i takon procedimeve penale.

“Janë në hetim disa grupe kriminale. Janë regjistruar 6 procedime penale për gjyqtarët, 12 procedime penale për funksionarët, 106 procedime penale janë dërguar në gjykatë”, u shpreh Marku ndërsa shtoi se vihet re një rritje e procedimeve për korrupsion.

Kryeprokurorja bëri me dije ndër të tjera se për vitin 2017, në Shqipëri janë arrestuar për ekstradim në vendet e huaja 145 persona.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.050123929977417
array(1) { ["section"]=> string(116) "arta-marku-ben-bilancin-e-2017-es-ne-hetim-disa-grupe-kriminale-6-procedime-per-gjyqtaret-12-per-funksionaret-127543" }