Arta Markun nënëshkruan marrëveshje me Fatmir Xhafaj për grupet kriminale

Publikuar tek: barometri, më 08:22 03-02-2018 Arta Markun nënëshkruan marrëveshje me Fatmir Xhafaj për grupet kriminale

Ka përfunduar takimi i kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Takimi i këtij mëngjesi mes tyre ka zgjatur rreth 50 minuta pa praninë e mediave, ndërkohë pas daljes nga takimi Xhafaj nuk ka pranuar të komentojë asgjë më shumë para gazetarëve se saj: Kini durim!

 Takimi mes tyre është foksuar në forcimin e bashkëpunimit mes dy institucioneve për arrestimin e 45 grupeve kriminale, që Xhafaj përmendi dy net më parë në një emision televiziv.

Po ashtu, mes ministries së Brendshme dhe Prokurorisë së Përgjithshme është nënshkruhet një marrëveshje bashkëpunimi lidhur me këtë çështje.

 Xhafaj deklaroi se janë evidentuar 45 grupe kriminale në Shqipëri dhe se një ojesë e tyre është e lidhur me politikën. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024762868881226
array(1) { ["section"]=> string(80) "arta-markun-neneshkruan-marreveshje-me-fatmir-xhafaj-per-grupet-kriminale-108936" }