Artan Hoxha plas 'bombën': Policia kthen mbrapsht denoncimet, ja rasti tronditës që fshehën

Publikuar tek: barometri, më 08:29 13-07-2018 Artan Hoxha plas 'bombën': Policia kthen mbrapsht denoncimet, ja rasti tronditës që fshehën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka bërë një deklaratë të rëndë në edicionin informativ në Ora News.

 

Teksa foli për grupet kriminale në Shqipëri, Hoxha u ndal te aktiviteti krminal në Elbasan, ku tregoi dhe një fakt tronditës. Sipas gazetarit investigativ, autoritet policiore në Elbasan fshehin denoncimet e qytetarëve ose i kthejnë mbrapsht. Sipas tij, policia nuk ofron mbështetje për qytetarët, ndërsa tregon edhe një rast konkret.

“Shtetasi Usa Magashi është mbajtur peng disa orë. I vëllai i tij është marrë peng dy muaj më parë, shtëpia i ishte djegur dy muaj më parë. Familjarët kanë bërë kallëzim, por u është kthyer mbrapsht”- tregon gazetari.

Sakaq, shton: "Di që skuadrat inteligjente të policisë janë vënë në dijeni se grupet kriminale në Elbasan kërkojnë vrasës me pagesë nga qytete të tjera”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017225980758667
array(1) { ["section"]=> string(94) "artan-hoxha-plas-bomben-policia-kthen-mbrapsht-denoncimet-ja-rasti-trondites-qe-fshehen-127734" }