Mesazhi emocionues i “fshehur” në brendësi të bluzës së kombëtares (Foto)

Publikuar tek: slide-lart, më 13:01 29-01-2016 Mesazhi emocionues i “fshehur” në brendësi të bluzës së kombëtares (Foto)

Dizajnuesit e fanellave të kombëtares shqiptare të futbollit janë kujdesur për një detaj mjaft interesant dhe të veçantë.

Në pjesën e stampës së bluzës kuqezi lexohet “TI SHQIPËRI MË JEP NDER”, një varg i poezisë së rilindasit të madh Naim Frashëri. Fanellat e reja janë dizajnuar nga Glon Bakalli dhe janë prodhuar nga kompania ‘Macron’.

shqipp.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0206298828125
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-31264" }