Keni shenjë femërore apo mashkullore? Zbulojeni këtu dhe mësoni si lidhet kjo me energjinë

Publikuar tek: slide-lart, më 16:03 02-03-2016 Keni shenjë femërore apo mashkullore? Zbulojeni këtu dhe mësoni si lidhet kjo me energjinë

Shenjat janë femërorë ose mashkullore. Pra:

Dashi - mashkullor
Demi - femëror
Binjaku - mashkullor
Gaforrja - femëror
Luani - mashkullor
Virgjeresha - femëror
Peshorja - mashkullor
Akrepi - femëror
Shigjetari - mashkullor
Bricjapi - femëror
Ujori - mashkullor
Peshqit - femëror

Është çështje energjie. Të kesh energji femërore do të thotë të jesh më i prirur për të qene shumë intuitiv dhe i rezervuar. Të kesh energji mashkullore do të thotë që je më i prirur për të qenë më impulsiv dhe ekspresiv. Zakonisht shenjat të cilat jane të të njëjtës energji kanë më shumë mundësi që të shkojnë bashkë.

Horoscope

Article Logic
Execution time: 0.0022251605987549
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-34039" }