Bamirësi në Pallatin Mbretëror, "Himn i Jetës" shpërblen Maria Luisa Trussardi dhe Franca Sozzani

Publikuar tek: aktualitet, më 17:02 30-10-2016 Bamirësi në Pallatin Mbretëror,  Bardh Spahia dhe Nausika Spahia

Mbrëmja Milaneze u përfshi nga shirërat, por në Pallatin Mbretëror nuk ka munguar asnjë nga të ftuarit për edicionin e tretë ‘”Himn i Jetës” kushtuar Nënë Terezës së Kalkutës e cila u mbajt më 24 tetor. 

Çmimi i promovuar dhe organizuar nga Shoqata humanitare “Ali Spahia” me regji të Nausika Spahia, Presidente e Shoqatës dhe tashmë Konsulle e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano dhe Bardh Spahia ish-zëvendës Ministër i Shëndetësisë së Shqipërisë, u prezantua përgjatë një darke gala me 90 të ftuar. 

Për nder të personalitetit ka ardhur një operë e artistit të  famshëm bashkëkohor me origjinë shqiptare Helidon Xhixha.

Maria Luisa Trussardi dhe Franca Sozzani u shpërblyen me çmime. Maria Luisa Trussardi mori çmimin për Fondacionin Ferrari Dino, kundër luftës distrofia muskulare.

Të ftuar ishin personalitete të rëndësishme si, Komandanti Suprem, Admiral Roberto Camerini, përfaqësues i marinës italiane, Filippa Lagerback e Barbara Snellenburg, Claudio Brachino dhe gruaja  Barbara Benedettelli  si dhe figura të tjera publike.

14914525_10155311253578765_1506634458_n.jpgCili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja e pllakave tektonike, arsyeja e tërmeteve të shpeshta në Itali dhe rreziku që i kanoset Shqipërisë
RREZIKU, Valbona dhe prapaskenat... »
Article Logic
Execution time: 0.020328998565674
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-57876" }