Gjykata e Durrësit liron Lulzim Berishën

Publikuar tek: aktualitet, më 15:33 06-12-2016 Gjykata e Durrësit liron Lulzim Berishën

Gjykata e Durrësit ka liruar me kusht Lulzim Berishën, i njohur si kreu i bandës së qytetit bregdetar.

Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës ka dhënë ditën e djeshme vendimin për liri me kusht ndaj “të fortit” të Durrësit.

Prokuroria kishte kërkuar që Lulzim Berisha të dënohej me burgim të përjetshëm, por kërkesa u rrefuzua nga Gjykata e Lartë.

Berisha ishte dënuar me 25 vite burg, ndërsa i kishin mbetur edhe 5 vite nga dënimi. Rreth një muaj më parë ai kishte kërkuar lirimin përmes avokatit të tij, me argumentin se vuan nga një sëmundje e rëndë dhe i rrezikohet jeta në qeli.

Më shumë në këtë kategori: « Inspektoriati Shqiptar i Punës marrëveshje me Federatën Italiane për sigurinë në punë
Dhunon gruan shtatzënë, burg për autorin »
Article Logic
Execution time: 0.014467000961304
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-61776" }