Interpelancë urgjente me Edi Ramën, deputetët dorëzojnë kërkesën në Kuvend

Publikuar tek: politike, më 13:36 19-12-2016 Interpelancë urgjente me Edi Ramën, deputetët dorëzojnë kërkesën në Kuvend

Një grup deputetësh të Kuvendit kanë kërkuar interpelencë urgjente me kryeministrin Edi Rama pas vendimit të Bashkimit Europian për të mos caktuar një datë pë hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi nga LIBRA, Astrit Patozi i PD, Dashamir Sheshi nga LZHK, Vangjel Dule i PBDNJ, Agron Duka i PAA dhe Nard Ndoka i PDK-së i kanë dorëzuar Ilir Metës kërkesën për interpelencë me Ramën këtë të enjte.

Deputetët e konsiderojnë shqetësues faktin se procesi i integrimit të Shqipërisë ka mbetur në vend dhe do kërkojnë shpjegime nga kryeministri për rolin e Qeverisë në këtë çështje. 

Screenshot_27.png

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Çështja e pronësisë lidhet ngushtë me reformën në drejtësi
Mbledhja e Asamblesë së PS, shkarkimi i Koço Kokëdhimës në rend dite »
Article Logic
Execution time: 0.020390033721924
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-63114" }