Astrit Patozi kritika Ballës dhe Bylykbashit: Reforma zgjedhore u shkatërrua

Publikuar tek: politike, më 14:47 22-12-2016 Astrit Patozi kritika Ballës dhe Bylykbashit: Reforma zgjedhore u shkatërrua

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka kritikuar qëndrimet e largëta të palëve politike për realizimin e reformës zgjedhore.

Duke folur në Kuvend, Patozi tha se reforma zgjedhore është shkatërruar, ndonëse askush nuk ka besim që edhe po të realizohej ajo, në Shqipëri do kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“Ky ishte viti i shkatërrimit të reformës zgjedhore dhe debatet që u bënë këtu nga dy kryetarët e komisionit është shembulli i kësaj që po them unë”, tha ndër të tjera Patozi. 

Më shumë në këtë kategori: « Vasili i përgjigjet Blushit: Si e forcon koalicionin çështja e Klemet Balilit
PD reagon pas vendimit për vetting-un: E respektojmë gjykatën, por procesi do jetë nën kontrollin e kryeministrit »
Article Logic
Execution time: 0.019767999649048
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-63438" }