PD-LSI bashkojnë votat në Durrës dhe rrëzojnë buxhetin e Bashkisë

Publikuar tek: politike, më 19:48 28-12-2016 PD-LSI bashkojnë votat në Durrës dhe rrëzojnë buxhetin e Bashkisë

Vangjush Dako nuk ka arritur të mbledhë votat e nevojshme nga Këshilli Bashkiak për miratimin e buxhetit për vitin 2017, ndonëse e ka quajtur si "buxhetin më të mirë në 10 vitet e fundit".

Këshillëtarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe ata të Partisë Demokratike kanë votuar kundër duke rrëzuar buxhetin e Bashkisë. Mbledhja e Këshillit Bashkiak është shoqëruar nga debate të ashpra mes këshillëtarëve të Partisë Demokratike dhe kryebashkiakut Vangjush Dako.

Më shumë në këtë kategori: « Kujt do ia japë Rama çmimin e “bletës punëtore”?
Meta në Peshkopi flet për Maqedoninë: Mbështes nisëmn për bashkimin e shqiptarëve »
Article Logic
Execution time: 0.014177799224854
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-64059" }