Shuhet ikona e futbollit Korçar dhe atij shqiptar, Tato Bimbli

Publikuar tek: sport, më 11:01 08-01-2017 Shuhet ikona e futbollit Korçar dhe atij shqiptar, Tato Bimbli

Shuhet në moshën 103 vjeçare ikona e futbollit Korçar dhe atij shqiptar Tato Bimbli.

I vetmi kampion i gjallë i titullit më parë kampion te Skënderbeu në vitin 1933.

Vetëm pak kohë më parë në SHBA ka gjetur në moshën 102 vjeçare vdekjen, portieri i kësaj skuadre kampione, Klani Marjani dhe tani shuhet i fundi i titullit të paraluftës, Tato Bimbli, mjeshtri i futbollit korçar.

Që për shume vite ka punuar si trajner dhe zyrtar i sporteve në qytetin e tij. Bimbli në vitin 1954 ka merituar titullin "Mjeshtër Sporti".

tato1.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0022079944610596
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-64924" }