Serbia dërgon kërkesën e ekstradimit të Haradinajt

Publikuar tek: rajon, më 14:25 10-01-2017 Serbia dërgon kërkesën e ekstradimit të Haradinajt

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt.

Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir. Me këtë vendim pritet përshpejtimi i procedurës në rastin Haradinaj.

Më shumë në këtë kategori: « Kosova mban seancë plenare për Haradinajn, Mustafa: Nuk ka arsye përse të mbahet në Francë
Ujku zbret nga mali dhe lëviz lirshëm në mest të qytetit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.013787031173706
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65123" }