Kamikazi hedh veten në erë përpara parlamentit, 21 të vdekur, 45 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:41 10-01-2017 Kamikazi hedh veten në erë përpara parlamentit, 21 të vdekur, 45 të plagosur

Të paktën 21 persona kanë mbetur të vdekur dhe 45 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi në Kabul të Afganistanit.

Sipas AFP shpërthimi ndodhi afër parlamentit dhe shumica e të vraëve janë civilë dhe punonjës të parlamentit.

Sipas raportimeve autori i kësaj masakre hodhi veten në erë dhe pak minuta më vonë shpërtheu një makinë bombë e parkuar pranë parlamentit duke thelluar edhe më shumë numrin e viktimave.

Më shumë në këtë kategori: « Sulm terrorist në Drejtorinë e Policisë në Turqi
Zbulohen spiunët motër e vëlla, kishin përgjuar mijëra zyrtarë italianë, mes tyre edhe ish-kryeministrin Matteo Renzi »
Article Logic
Execution time: 0.023239850997925
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65132" }