Kjo dhelpër fatkeqe ka ngrirë në lumin Drin

Publikuar tek: rajon, më 18:01 10-01-2017 Kjo dhelpër fatkeqe ka ngrirë në lumin Drin

Banorët e fshatit Krushë të Vogël kanë vënë re një dhelpër të ngrirë në rrjedhën e lumit Drin.

Temperaturat ekstreme që kanë përfshirë Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë kanë shkaktuar situata të pazakonta. Në Malishevë u raporta për një ujk që lëvizte lirshëm në qendër të qytetit ndërsa po në Kosovë banorët filmuan një qen të ngrirë duke ecur. Dhelpra mendohet të ketë ngrirë gjatë tentativës për të pirë ujë apo gjuajtur peshk.

Article Logic
Execution time: 0.015412092208862
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65159" }