Detaji nga shtëpia e Ndrenikës: Ja “luksi” i aktorit që ka dhënë kaq shumë për skenën shqiptare

Publikuar tek: kulture-art, më 19:01 10-01-2017 Detaji nga shtëpia e Ndrenikës: Ja “luksi” i aktorit që ka dhënë kaq shumë për skenën shqiptare

Aktori i famshëm Robert Ndrenika festoi sot 75 vjetorin e lindjes, dhe përveç urimeve nga mijëra qytetarëve të thjeshtë, surprizë ishte edhe vizita e të rinjve të LSI-së në shtëpinë e tij.

Por ky detaj që shumë pak ka rënë në sy, tregon se sa pak janë vlerësuar ndër vite nga institucionet shtetërore aktorët e mëdhenj të skenës shqiptare.

Ndrenika mban në dhomën e tij të pritjes një televizor “antik”, nga ata me llampë, edhe pse karriera e tij e lavdishme është e lidhur ngushtë me ekranin e televizorit përmes së cilit na ka dhuruar emocione pa fund.

wer34r3t35yt4thdegs.jpg

Article Logic
Execution time: 0.033668041229248
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65161" }