Rast emergjence në Gjirokastër, ambulanca s'shkon dot te i sëmuri por ja kush i vjen në ndihmë me shpejtësi (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:01 11-01-2017 Rast emergjence në Gjirokastër, ambulanca s'shkon dot te i sëmuri por ja kush i vjen në ndihmë me shpejtësi (FOTOT)

Një rast emergjencë është shënuar para pak minutash në Gjirokastër ku është dashur t’i jepet ndihma e menjëhershme për në spital një të sëmuri.

Ambulanca e ka patur të pamundur të shkojë të marrë të sëmurin për shkak se kalldrëmet janë të mbuluara nga akulli e bora por menjëherë në ndihmë të tij ka shkuar zjarrfikësja.

Mjeti zjarrfikës është duke transportuar të sëmurin në spital dhe paraprakisht raportohet se gjendja e tij është nën kontroll.

 

kall.jpg

kall1.jpg

 kall2.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0024831295013428
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65223" }