Tragjedia në Tiranë ku humbi jetën 12 vjeçari, detaje tronditëse nga jeta e tij dhe e të motrës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:01 11-01-2017 Tragjedia në Tiranë ku humbi jetën 12 vjeçari, detaje tronditëse nga jeta e tij dhe e të motrës

Një ngjarje tronditi kryeqytetin ditën e sotme, ku dy fëmijë, motër e vëlla po luanin me akullin në liqenin e kasharit në Tiranë.

Vogëlushi 12 vjeç, me inicialet F.G , rrëshkiti në akull por akulli u ça dhe ra brenda në liqen. Menjëherë e motra e tij vetëm 15 vjeçe, me inicialet E.G. u hodh për ta shpëtuar. Në ndihmë 15 vjeçares i erdhën të tjerë banorë dhe ia doli të mbijetojë vetë ndërsa trupi i pajetë vëllait të saj u gjet nga polumbarët.

Por nga jeta e tyre zbulohen detaje tronditëse. I ati i fëmijëve ndodhet në burg. Kryefamiljari F.Gurakuqi, është dënuar me 3 vite burg për përdhunimin e të bijës 15 vjeçare, E.G.,  dhe po vuan dënimin ndërsa nëna e fëmijëve aktualisht ndodhet në spital si pasojë e tronditjes.

Momenti kur polumbaret nxorren trupin e pajete te vogelushit

polll.jpg

poll1.jpg

Article Logic
Execution time: 0.002194881439209
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65235" }