“Bora e ’85 mori diktatorin, kjo e ’17 merr…”, këndvështrimi i avokat Ngjelës

Publikuar tek: politike, më 23:26 11-01-2017 “Bora e ’85 mori diktatorin, kjo e ’17 merr…”, këndvështrimi i avokat Ngjelës

Avokat Spartak Ngjela nuk ka se si të mos e lidhë dëborën që mbuloi sot Tiranën me zhvillimet politike në vend. Në një status në Facebook, ngjela e sheh dëborën si një shenjë për të pastruar në muajin prill 300 të korruptuarit e Shqipërisë, ashtu si dikur, në vitin 1985 mori diktatorin Enver Hoxha.

Ja çfarë shkruan Ngjela:

“Borë e konsiderueshme në Tiranë...

"Shenjë e mirë, avokat", më tha një punëtor i një pike karburanti, te Bryli në Tiranë.

Dhe kishte të drejte: dëbora e madhe e janarit 1985 mori diktatorin shqiptar në muajin prill të atij viti; kjo e këtij janari 2017 merr në muajin prill të këtij viti 300 të korruptuarit e lartë të shtetit të degraduar shqiptar...

Gezuar dëborën e parë në Tiranë...”

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti i PS shkruan i pikëlluar për ngjarjen e rëndë pak minuta pas gjetjes së trupit, vdiq tragjikisht babai i dy fëmijëve
Iku nga MAPO, shpërthen Alfred Lela: S’e bëja dot atë që më kërkoi Çili. Zbulon edhe çfarë i shkroi në "What’s app" Shkullakut »
Article Logic
Execution time: 0.018572807312012
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65265" }