Tirana sot, qarkullimi me zinxhirë. (KUJDES NGA AKULLI!) Kjo është situata në Durrës e qarqet e tjera

Publikuar tek: aktualitet, më 08:01 12-01-2017 Tirana sot, qarkullimi me zinxhirë. (KUJDES NGA AKULLI!) Kjo është situata në Durrës e qarqet e tjera

Nga komunikimi me specialistët e Drejtorive të Rajoneve,  situata në akset kombëtare, paraqitet si më poshtë:

 Në Rajonin Verior Shkodër: Kalueshmëria e akseve në këtë Rajon po shkon drejt përmirësimit. Kontraktorët janë dukë bërë pastrimin dhe hedhjen e kripës, në zonat ku ka ngrica.

Në Rajonin Qëndror Tiranë: Sot në shumicën e akseve të Qarkut Tiranë, qarkullimi kryhet me zinxhirë. Të bëhet kujdes në qarkullim sepse ka formim të akullit në rrugë. Kontraktorët janë duke punuar për pastrimin e rrugës dhe hedhjen e kripës në shumë zona si: Mbikalimi i Kasharit, Superstrada Tiranë - Durrës, etj.

Në Rajonin Jugor Gjirokastër: Në Qarkun e Korçës ka patur temperatura të ulëta deri minus 10 gradë. Përveç aksit të Dardhës, Voskopojës dhe Ersekë - Gërmenj, të gjitha akset e tjera qarkullohen pa zinxhirë.

Në Qarkun e Vlorës Autostrada Vlorë - Levan dhe rruga e vjetër qarkullohen me zinxhirë. 

Po kështu qarkullohen me zinxhirë disa akse në Fier, Berat etj. 

Në të gjitha akset po punohet për hedhjen e kripës dhe pastrimin e akseve, nuk ka asnje bllokim te akseve kombetare.

aks.png

aks1.png

aks2.png

aks3.png

Article Logic
Execution time: 0.002284049987793
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65290" }