Nga mbrëmë sot, 30 aksidente vetëm në Tiranë: Si është gjendja e akseve tani

Publikuar tek: aktualitet, më 10:15 12-01-2017 Nga mbrëmë sot, 30 aksidente vetëm në Tiranë: Si është gjendja e akseve tani

Nga mbrëmë sot, si pasojë e rreshjeve të borës, kryeqyteti është përballur me një mori aksidentesh të shkaktuara edhe nga shoferët e pamësuar me situatën.

Sipas policisë janë shkaktuar 30 aksidente vetëm në Tiranë por për fat të mirë nuk raportohet për të lënduar. Dëmet janë vetëm materiale.

Sot në shumicën e akseve të Qarkut Tiranë, qarkullimi kryhet me zinxhirë. Policia këshillon të bëhet kujdes në qarkullim sepse ka formim të akullit në rrugë. Kontraktorët janë duke punuar për pastrimin e rrugës dhe hedhjen e kripës në shumë zona si: Mbikalimi i Kasharit, Superstrada Tiranë - Durrës, etj.

Më shumë në këtë kategori: « Protesta e gazetarëve të ‘Abc News’ pas largimit të Armand Shkullakut
Dëborë dhe temperatura nën zero, Emergjencat Civile japin informacionet për akset rrugore »
Article Logic
Execution time: 0.0033628940582275
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65292" }