Nis gjyqi për Haradinajn në Francë, Tirana ngrihet në protestë dhe kërkon lirimin e menjëhershëm

Publikuar tek: rajon, më 10:01 12-01-2017 Nis gjyqi për Haradinajn në Francë, Tirana ngrihet në protestë dhe kërkon lirimin e menjëhershëm

Nis seanca e gjyqit ndaj kreut të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë, vetëm një javë pas arrestimit të tij në aeroportin e Bazelit.

Lajmi për nisjen e gjyqit u dha nga avokati i tij i cili në një dalje për shtyp  u shpreh se është mjaft optimist dhe se pret që Haradinaj  të lihet i lire nga drejësia. Kreu i AAK-së u arrestua ne Francë, një javë me parë, ne aeroprin e Bazel, pas nje urdher arresti serb, aq shumë i debatuar edhe nga Tirana zyrtare që prej ditësh kërkon lirimin e ish komandantit të UÇK-së.

Sakaq, në Tiranë, shoqëria civile mëngjesin e sotëm ka dalë në protestë me kërkesën e vetme: Lirimin e Haradinajt.

har.png

Article Logic
Execution time: 0.0023300647735596
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-65297" }