Sulm i tmerrshëm terrorist, 26 të vdekur, mes tyre 7 fëmijë

Publikuar tek: bota, më 15:03 09-03-2017 Sulm i tmerrshëm terrorist, 26 të vdekur, mes tyre 7 fëmijë

Një sulm terrorist nga ekstremistët e ISIS me pasojë vdekjen e 26 personave dhe plagosjen e 25 të tjerëve ka ndodhur sot në një dasmë Irak.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të qytetit Tikrit dhe 'Associated Press' bën me dije se 7 nga viktimat janë fëmijë.

Menjëherë pas sulmit përgjegjësinë e kanë marrë militantë të Shtetit Islamik të cilët kanë pranuar se kanë kryer sulmin.

Article Logic
Execution time: 0.020205974578857
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-71347" }